Katalog

Alkomaty elektrochemiczne

Testery trzeźwości z czujnikami elektrochemicznymi to gwarancja niezawodnych testów. Bardzo czułe sensory zapewniają precyzyjny pomiar stężenia alkoholu we krwi, a alkomaty generują wyniki na bardzo wysokim poziomie jakości. Alkomaty elektrochemiczne cechuje mały margines błędu pomiarowego oraz duża dokładność i szybkość badania. W zestawie otrzymają Państwo baterie, ustniki, paski na rękę, pokrowce oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Większość alkomatów w naszym sklepie objętych jest programem Bezpłatnej Kalibracji. Jeśli zastanawiasz się, jaki alkomat kupić, sprawdź naszą bogatą ofertę i wybierz coś dla siebie.

Produkty

Warto wiedzieć...

Alkomaty elektrochemiczne: czym się różnią od półprzewodnikowych?

Alkomaty elektrochemiczne to testery profesjonalne, spełniające najwyższe wymagania użytkowników. Nowoczesny sensor jest na tyle czuły, że badania trzeźwości nie zakłócą żadne czynniki poboczne, takie jak na przykład dym papierosowy. To tylko jedna z wielu zalet tych alkomatów, które za wyższą cenę niż alkomaty półprzewodnikowe oferują adekwatną jakość i wiarygodność.

Rzadsza kalibracja

To pierwsze z listy zalet, jakimi odznacza się ten rodzaj alkomatów. Fakt, że ich cena przewyższa tę znaną z modeli półprzewodnikowych, jest w pełni rekompensowany nie tylko przez o wiele dłuższą żywotność sensora, ale też rzadszą konieczność kalibracji sprzętu.

Jak zapewne wiesz, alkomat należy regularnie poddawać kalibracji, gdyż w przeciwnym razie – po wykonaniu określonej liczby pomiarów - wyniki testów będą niedokładne. Sensor elektrochemiczny, zanim będzie wymagał regulacji, może wykonać nawet dwa razy więcej badań trzeźwości niż czujnik półprzewodnikowy, czyli nawet 500 pomiarów (mniej więcej raz na 12 miesięcy).

Większa pewność pomiaru

Alkomaty elektrochemiczne gwarantują również pewniejszy wynik, dzięki czemu przeprowadzane przez nie testy są wiarygodniejsze niż te wykonane przez ich półprzewodnikowe odpowiedniki.

Wyróżnia je doskonała precyzja i dokładność pomiaru, o czym decyduje minimalny margines błędu – nawet kilkakrotnie bardziej dokładny niż w alkomatach półprzewodnikowych.

Cena wyznacznikiem precyzji

W tym przypadku to alkomaty półprzewodnikowe górują nad elektrochemicznymi, ponieważ są dużo tańsze. Jednak cena tych drugich odpowiada jakości, wiarygodności wyniku oraz wielu innym niezaprzeczalnym zaletom tego typu testerów. O ile modele półprzewodnikowe to rozwiązanie dla osób szukających urządzeń na użytek prywatny i dysponujących mniejszym budżetem, tak alkomaty elektrochemiczne polecamy wymagającym klientom, którym zależy na jak najbardziej precyzyjnym urządzeniu.

To idealna propozycja na przykład dla przedsiębiorców - przyda się, gdy potrzeba zbadać trzeźwość pracowników.

Dłuższe użytkowanie

Pod względem żywotności alkomaty elektrochemiczne kolejny raz wygrywają z półprzewodnikowymi. Lepsza technologia i jakość wykonania sensora sprawia, że wytrzyma o wiele więcej kalibracji, zaoszczędzisz więc dzięki temu pieniądze.

Niezawodny sensor

Na koniec cecha równie ważna, jak wcześniej wymieniona dokładność pomiaru. Mowa o czułości sensorów elektrochemicznych, która ma istotny wpływ na wiarygodność wyniku testu trzeźwości.

To, w jakim stopniu czuły jest dany alkomat, poznamy po oferowanej przez urządzenie rozdzielczości podawanych wyników – im więcej miejsc po przecinku, tym lepiej. Sensory półprzewodnikowe to dokładność do części setnych, natomiast elektrochemiczne czujniki wskazują z precyzją aż do trzech miejsc po przecinku.

Alkomaty Sklep w stopce

© alcoscent.pl - sklep z alkomatami działający od 2009 r. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved. Oprogramowanie KQS.Store.

◄ zwiń menu