Katalog

Alkomaty półprzewodnikowe

W alkomatach sensory półprzewodnikowe są najpopularniejsze ze względu na najlepszy stosunek ich ceny do jakości. Wykorzystuje się je do produkcji wydajnych pod względem ekonomicznym alkotestów, które polecane są szczególnie użytkownikom indywidualnym. Każdy nasz alkomat posiada szereg udogodnień, takich jak funkcja automatycznego odcięcia zasilania czy sygnalizacja dźwiękowa. Urządzenia są kompaktowe, profesjonalnie wykonane, a ponadto charakteryzuje je nowoczesny design. Dzięki alkomatom producenta AlcoFind będziesz miał absolutną pewność, że możesz bezpiecznie prowadzić swój samochód.

Produkty

Warto wiedzieć...

Kiedy kalibrować alkomat?

Aby nasz alkomat dawał 100% wiarygodny wynik, jest pewien warunek: obowiązkowo trzeba pamietać o regularnej kalibracji. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Nie musisz – sprawdzeni, autoryzowani dystrybutorzy dysponują odpowiednim sprzętem i fachowcami, którzy pomogą Ci z serwisem i kalibracją sprzetu.

W tym małym, niepozornym urządzeniu kryją się specjalne rozwiązania technologiczne, dzięki którym alkomat może zbadać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W jego skład wchodzą:

  • sensor aktywowany chemicznie,
  • system obróbki powietrza
  • elektroniczny układ analizujący wynik badania.

Na czym polega kalibracja alkomatu?

Kalibracja alkomatów jest związana z eksploatacją sensora. Gdy wykonaliśmy określoną ilość pomiarów, wyniki podawane przez urządzenie mogą ulec zmianie, a w konsekwencji komputer poda wynik niezgodny z rzeczywistością. Kalibracja alkomatu to po prostu forma konserwacji czujnika, tak aby po danym czasie użytkowania przywrócić odpowiednią wrażliwość sensora.

Polega na optymalizowaniu sensora w celu maksymalnej dokładności odczytów. Musisz wiedzieć, że prawidłowy proces dostrajania alkomatu zapewni tylko profesjonalny serwis, dysponujący odpowiednim sprzętem. Kalibrowanie odbywa się w specjalnym trybie, zwanym "serwisowym". Przeszkolony i doświadczony personel serwisu organizuje w swoim laboratorium warunki niezbędne do procesu kalibracji, czyli zapewnia prawidłową temperaturę, wilgotność, czy stężenie alkoholu.

Pora na kontakt z serwisem

Powstaje pytanie, na jakiej podstawie będziemy wiedzieć, że czas na kalibrację. To zależy od modelu alkomatu, a konkretnie od typu czujnika, w jaki jest wyposażony:

  • alkomaty z sensorem półprzewodnikowym kalibrujemy co ok. 100-300 testów lub co pół roku,
  • alkomaty z sensorem elektrochemicznym wymagają rzadszej kalibracji: po 500 testach albo raz w roku.

Co więcej, dobry alkomat sam poinformuje nas o konieczności kalibracji. Jak? Na cyfrowym wyświetlaczu pojawi się komunikat CAL lub SER.

Oprócz tego zwróć uwagę na inne sygnały. Założmy, że w ciągu ostatnich 24 godzin nie piłeś alkoholu, a mimo to alkomat pokazuje wynik inny niż 0 promili. To oznacza, że pora na wysłanie automatu do serwisu. Analogicznie, 0 promili na wyświetlaczu po teście wykonanym na osobie nietrzeźwej to wystarczający powód do kalibracji. Tak samo jest wtedy, gdy urządzenie kolejny raz pokazuje najwyższy możliwy wynik.

Alkomaty Sklep w stopce

© alcoscent.pl - sklep z alkomatami działający od 2009 r. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved. Oprogramowanie KQS.Store.

◄ zwiń menu