Serwis alkomatów

Serwis Alkomatów

Nasza firma jako Autoryzowany Dystrybutor Alkomatów zajmujący się sprzedażą alkomatów podręcznych posiada specjalistyczne laboratorium wyposażone w profesjonalne urządzenia renomowanej amerykańskiej firmy GUTH LABOLATORIES, INC, specjalizującej się w produkcji urządzeń do kalibracji urządzeń pomiarowych.logo firmy guth laboratories

Urządzenia do kalibracji alkomatu


Nasz serwis alkomatów został wyposażony w światowej klasy sprzęt do dostrajania alkomatów oraz w pełen asortyment części zamiennych do wszelkich napraw zarówno gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych. Serwisujemy alkomaty sprzedawane przez naszą firmę oraz pochodzące od innych dostawców.

Wszystkie naprawy są wykonywane w terminie do 24h - 48h, choć zdecydowana większość jest wykonywana na bieżąco.

Jeżeli Państwa alkomat:
 • nie reaguje podczas wykonywania testu,
 • wskazuje 0,00 promili po spożyciu alkoholu lub wartość większą niż 0 pomimo pewności, że w tym dniu poprzestali Państwo na napojach bezalkoholowych,
 • na wyświetlaczu pokazuje komunikat CAL lub SER

to znak, że wymaga kalibracji, czyli dostrojenia swoich ustawień w trybie serwisowym. Wykonanie tej czynności należy powierzyć profesjonaliście – kalibrowanie alkomatu w warunkach domowych bez specjalistycznych urządzeń jest niemożliwe.

Na czym polega kalibracja alkomatów

Kalibracja jest procesem dostrajającym oprogramowanie z sensorem urządzenia w taki sposób, aby wartość pobieranej próbkipowietrza została prawidłowo odczytana. Czynność ta musi być przeprowadzona w tzw, "trybie serwisowym" urządzenia, przy zachowaniu odpowiednich warunków i parametrów (temperatura, wilgotność, siła przepływu, stałe stężenie alkoholu itd.) oraz przez odpowiednio przeszkolony personel techniczny. W trakcie kalibracji alkomat otrzymuje dawkę powietrza zbliżoną do powietrza wydychanego przez człowieka, ale o z góry ustalonej zawartości alkoholu. Wynikiem takich działań serwisowych jest ustalenie odpowiednich wartości dla zadanych próbek alkoholu.

alkomat w trakcie kalibracji stanowisko serwisowe

Częstotliwość kalibracji alkomatu

Precyzja wskazań każdego urządzenia pomiarowego może obniżyć się w trakcie normalnego użytkowania. W celu zapewnienia prawidłowości pomiarów każde urządzenie powinno być okresowo kalibrowane. Na częstotliwość kalibracji wpływają:

 • warunki przechowywania(wahania temperatury, wilgotność powietrza, obecność spalin, rozpuszczalników itp)
 • sposób użytkowania
 • ilość przeprowadzonych testów
 • intensywność użytkowania
 • zastosowany typ sensora

Zgodnie z zaleceniami producentów alkomatów kalibrację należy przeprowadzać co 150-200 testów lub 3 do 6 miesięcy. Podane wartości to dane przybliżone i należy je traktować jako górną granicę. Przy wykonywaniu pomiarów dla stężenia>1 promila, sensor zużywa się zdecydowanie szybciej i kalibracja będzie wymagana już przy ok. 100-150 testach. Użytkowanie niezgodne z instrukcją może również przyśpieszyć konieczność kalibracji, np. wykonanie pomiaru zaraz po spożyciu alkoholu, wówczas stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu znacznie przewyższa zakres pomiarowy urządzenia co w rezultacie prowadzi do rozkalibrowania alkomatu lub nawet trwałego uszkodzenia testera.

Ile kosztuje kalibracja alkomatu?

Podane ceny są cenami brutto.
 • Diagnostyka, sprawdzenie działania alkomatu: 0,00 zł
 • Kalibracja alkomatu DA-3000, AL-2500: 60,00 zł
 • Kalibracja alkomatu półprzewodnikowego: 80,00 zł (jeśli serwis stwierdzi konieczność wymiany sensora - wymiana gratis!)
 • Kalibracja alkomatu elektrochemicznego: 80,00 zł

Wysyłka alkomatu do kalibracji:

Przesłanie alkomatu do serwisu na nasz koszt:GRATIS - wydrukuj etykietę tutaj!

Na usługę kalibracji wystawiamy paragon albo fakturę VAT (także pro formę dla firm).

Koszty wysyłki kurierskiej są uzależnione od wyboru formy płatności:

 • 14 zł przy płatności przelewem – jeśli wybiorą Państwo przedpłatę, prosimy o dopisanie swojego adresu e-mail do paczki z alkomatem. Aby ułatwić nam identyfikację płatności i tym samym przyspieszyć realizację kalibracji prześlemy państwu maila z indywidualnym numerem zlecenia, który należy następnie wpisać w tytule przelewu.
Numer naszego konta w Multibanku 59 1140 2017 0000 4402 0531 1016
 • 18 zł przy przesyłce pobraniowej (płatność u kuriera). W przypadku braku informacji o chęci przedpłaty, alkomaty automatycznie wysyłamy za pobraniem.

Gdzie wysłać alkomat do kalibracji?

W celu kalibracji alkomatu lub jego sprawdzenia, prosimy o staranne zapakowanie samego urządzenia (bez akcesoriów typu bateria, ustniki, etui) oraz przesłanie go do nas paczką albo listem poleconym na adres:

 • Global Income sp. z o.o.
  ul. Chwaszczyńska 135B
  81 – 571 Gdynia
 • z dopiskiem
  Serwis Alkomatów

W środku prosimy umieścić informację o preferowanym zleceniu (kalibracja/diagnoza) oraz kartę gwarancyjną. Dodatkowo potrzebujemy czytelnych danych do wysyłki zwrotnej razem z numerem kontaktowym oraz adresem e-mail, na który prześlemy Państwu potwierdzenie odebrania alkomatu oraz informację o jego losach w naszym serwisie.

alkomat al 6000, al6000, al-6000, deluxe, delux, de'lux alkomat al 6000, al6000, al-6000, pro alkomat al 6000, al6000, al-6000 dragon
ca2000, ca 2000, ca-2000, pro, police da5000, da 5000, da-5000, pro al7000, al 7000, al-7000
al9000, al-9000, al 9000 da7000,da8000, da 7000, da 8000, da-7000, a-8000 da3000, da2500, ca2100,
◄ zwiń menu